U dvorište OŠ Marko Miljanov sam je primjetio
Hvala na informaciji!

To je gornji dio grada u zoni oko 600 mnm, vrlo moguće da su uz obale Lima gdje je 30-ak metara niža nadmorska visina minimalci nešto niži.
Kratak temperaturni presjek prve polovine aprila (
01-15.04) ove godine. Slobodno se može reći da smo imali
super ekstrem, ubjedljivo najtopliju prvu polovinu aprila u istoriji CG meteo mjerenja. Srednje temperature na glavnim stanicama, uz napomenu da stvarna kolašinska brojka može odstupati od one na grafu za par decimala, jer su synopi nedostupni, a AMS ne radi:
Prosječno odstupanje u odnosu na posljednjih 16 godina (2009-2024) na nivou 9 glavnih stanica je
+4.7°C:
U odnosu na stare normale odstupanja su veća za
1-2°C, Žabljak je vjerovatno topliji od starog prosjeka za skoro
+8°C!!!Podgorička istorija prve polovine aprila:

U odnosu na cijeli period mjerenja, podgorički srednjak je iznad prosjeka za čak
3.3 standardne devijacije i ovo je ubjedljivo najveći toplotni ekstrem od 1949. kada govorimo o periodima od 15 dana. Preko 3 standardne devijacije u odnosu na all-time prosjek jedino su još bile druga polovina aprila 2018. (
+3.1 stdev) i prva polovina maja 2003. (
+3.0 stdev).
Nadam se da nakon višemjesečnih toplotnih bahanalija ulazimo u period temperatura primjerenijih našem podneblju...